V grupa świetlicowa zrealizowała Ogólnopolski Program Edukacji Ekologicznej #rePETujemy

0
89

Z radością informujemy, że V grupa świetlicowa naszej szkoły zakończyła realizację Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej #rePETujemy. Jesteśmy jedną z 50 zaklasyfikowanych szkół w Polsce, które miały przyjemność uczestniczyć w tym ważnym przedsięwzięciu.

Program #rePETujemy skierowany był do najmłodszych uczniów: klas I-III szkoły podstawowej. Jego celem było pogłębienie świadomości dzieci na temat odpadów i ich wpływu na środowisko. Nieprawidłowe gospodarowanie odpadami przyczynia się do zmian klimatu oraz zanieczyszczenia powietrza, gleby i wody, co negatywnie wpływa na ekosystemy i gatunki.

Głównym założeniem programu było zainspirowanie młodych ludzi do życia w harmonii z naturą oraz zachęcenie ich do aktywnego monitorowania bioróżnorodności, emisji CO2 i gospodarowania odpadami w ich najbliższym otoczeniu.

Uczniowie podjęli wiele ekscytujących wyzwań, takich jak tworzenie komiksu o ekologicznych zakupach, pisania wierszy o segregacji odpadów, nadawania odpadom drugiego życia poprzez tworzenie nowych przedmiotów czy komponowania piosenki o życiu butelki.

Projekt nie tylko przyczynił się do edukacji ekologicznej naszych uczniów, ale również dostarczył im mnóstwo radości i zabawy. Jest to doskonały przykład tego, że nauka o środowisku może być zarówno pouczająca, jak i przyjemna.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak ważnego programu. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności zostaną z nimi na długie lata i przyczynią się do tworzenia lepszego jutra dla nas wszystkich.

BRAK KOMENTARZY