Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Koszykówce

0
259

Jeszcze przed feriami, 10 stycznia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w Koszykówce.

Czasem w sporcie mówimy o pewnym niedosycie czy rozczarowaniu, który pozostaje z nami jeszcze na jakiś czas po zakończeniu rywalizacji. Właśnie z takim uczuciem wyjeżdżała drużyna naszej szkoły z Tarnawy Dolnej.

Pierwszy mecz z SP4 okazał się dla nas tym decydującym. I choć przez większość spotkania to my stawialiśmy warunki, końcówka należała do naszego przeciwnika, który z akcji na akcję „rozkręcał się” i coraz odważniej atakował. Niestety, jeden z zawodników „czwórki”, którego warunki fizyczne znacznie przewyższały nasze, rzucił aż 18 pkt. na 20 zdobytych przez całą drużynę. Nasz zespół miał spore problemy z zatrzymaniem lidera rywali. Dodatkowo, brak skuteczności oraz nerwowość w decydujących momentach, zadecydowały, że to właśnie SP4 wyszła zwycięsko z tego spotkania. Jak się później okazało, również z całej rywalizacji turniejowej.

Pozostałe mecze naszym chłopcom udało się wygrać bez większych problemów. Na uwagę zasługuje fakt, że drużyna SP9 w całym turnieju dała się poznać z fantastycznej strony. Nie tylko opiekun z naszej szkoły, Katarzyna Sokołowska, ale również pozostali trenerzy, zachwycali się kolejnymi akcjami w wykonaniu chłopaków. Ósmoklasiści wykazali się wielką wolą walki, umiejętnościami oraz zgraniem, którego brakowało w pozostałych zespołach. Tym bardziej jest nam niezwykle przykro, że 2 pkt. zadecydowały o awansie do kolejnego etapu rozgrywek.

Niemniej jednak gratulujemy naszym chłopcom i nie zwieszamy głów, gdyż w czerwcu będziemy mieli okazję powalczyć w koszykówce 3×3, która staje się coraz bardziej popularna. Z pewnością drużyna będzie miała okazję raz jeszcze pokazać, na co ją stać i wierzymy mocno, że efekt będzie znacznie lepszy 😉

Skład drużyny: Dominik Jakieła, Antoni Rajtar, Miłosz Mrozek, Filip Gibała, Bartosz Buczek, Krystian Woźny, Adam Matuszewski, Radosław Kurpiel, Przemysław Cybuch.

BRAK KOMENTARZY