Święty Mikołaj w SP 9

320

Jak co roku 6 grudnia  małe i duże dzieci z SP9  z utęsknieniem oczekiwały przybycia Świętego Mikołaja. Szczególnie dzieci z klas 1-3 naszej szkoły w tym dniu nie mogły się Go doczekać, wszak wszystkie były nadzwyczaj grzeczne. J

Od rana dało się zauważyć wyglądanie i poszukiwanie Świętego przez dzieciaki ubrane uroczyście na tę okazję w stroje w czerwonych kolorach. W końcu Święty Mikołaj zawitał do nas wraz  z dwoma aniołkami i oczywiście z workiem pełnym prezentów, którymi obdarowywał uczniów najmłodszych klas. Chętnie pomagały mu także uczennice naszej szkoły z kl.8a, 4a i 6a. Dzieci powitały Gościa piosenką, wierszykami i chętnie odpowiadały na jego pytania.

Był to niezwykle miły i pełen radości czas. Po otrzymaniu prezentów uczniowie pięknie podziękowali  piosenką i prosili: „Zostań z nami, Mikołaju”, jednak Święty w tym dniu był bardzo zapracowany.

Mikołaju! Do zobaczenia zatem za rok!