Marzycielska Poczta

253

Grudzień to miesiąc szczególny, w którym ze względu na święta Bożego Narodzenia, obfitujące w radość, miłość i ciepło rodzinne, chcemy dzielić się dobrem, biorąc udział w różnych akcjach charytatywnych.

Miło nam poinformować, że uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku włączyli się w inicjatywę pisania listów do chorych dzieci. Ta wspaniała ogólnopolska akcja nosi nazwę Marzycielska Poczta.

Czym jest Marzycielska Poczta? To akcja charytatywna, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci.  Jej pomysł narodził się w 2009 r., a więc w tym roku obchodzi ona10-lecie. W ramach Marzycielskiej Poczty można wysłać list do dziecka, aby dodać mu sił w walce z chorobą. Akcja nie wymaga nakładów finansowych poza kosztami wysyłki listów. Wystarczą odrobina czasu, szczere chęci i zaangażowanie.

W naszej szkole uczniowie klas 1a, 1c i 4a  zostali zapoznani  ze stroną, na której są zawarte profile małych adresatów. Czytaliśmy o zainteresowaniach dzieci, a także o tym, z jaką chorobą muszą się zmagać. Mogliśmy się przekonać, że bez wątpienia najcenniejszą wartością w życiu jest zdrowie. Dzieci były bardzo przejęte i nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły w swoich kartkach lub listach wyrazić słowa wsparcia.

Dzieci z klasy 1c pisały do uśmiechniętego łobuzersko, dzielnego Filipka,1a –  do radosnej mimo wielu trudności Wiktorii, a 4a – do Julii, bardzo rozmownej dziewczynki, która uwielbi dostawać kartki.

Łącznie napisaliśmy ok. 50 kartek bądź listów,  które zostały rozesłane w różne części Polski. Dołączyliśmy do nich drobne upominki w postaci zabawki czy książki.

W SP nr 9 akcję koordynowały  p. Katarzyna Markuc, p. Monika Matuszewska i p. Marzena Małek.

To pierwszy nasz udział w Marzycielskiej Poczcie, ale na pewno nie ostatni.

Dziękujemy bardzo naszym uczniom za zaangażowanie i wrażliwe serce.

Listy „dodają dzieciom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. NA CO WIĘC CZEKASZ?”.