Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

0
113

18 marca w poniedziałek w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Z tej okazji już od tygodnia uczniowie przygotowywali się do tego święta. Była to doskonała okazja do utrwalenia wiadomości z historii i kultury Irlandii przez wszystkich uczniów naszej szkoły.

Na korytarzu przy salach języka angielskiego  uczniowie na każdej przerwie mogli na różne sposoby świętować ten dzień oraz utrwalać zdobytą już wcześniej wiedzę o Św. Patryku.

Na początek wszystkie klasy wzięły udział w krótkim quizie na temat tego święta, a w nagrodę każdy uczeń mógł wylosować los, który każdemu przynosił szczęście. Pan Dyrektor i Pani Dyrektor również otrzymali czterolistne koniczynki na szczęście.

Na jednej z przerw uczniowie szukali złotych monet irlandzkiego skrzata. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem biegali po korytarzach w poszukiwaniu skarbu. Nie każdemu dopisało szczęście, ale wszyscy świetnie się bawili.

Następnie mogli rozwiązywać łamigłówki związane z tematyką tego święta, zrobić sobie zdjęcia w fotobudkach, zagrać w grę podłogową, poćwiczyć celność, wrzucając srebro do garnka skrzata lub udać się na malowanie twarzy.

Każdy znalazł coś dla siebie, a wszystkim towarzyszył świetny humor, co widać na załączonych zdjęciach.

BRAK KOMENTARZY