Rozwijaj swoje myślenie – Dzień Logicznego Myślenia w naszej szkole

0
205

25 stycznia w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień  Logicznego Myślenia. Wydarzenie to miało na celu rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia, a także wzbogaceniu  naszej  codziennej szkolnej rzeczywistości.

W tym dniu uczniowie klas 1-3 z uśmiechem na twarzach brali udział w zabawie przygotowanej przez starszych kolegów z klasy 5b, którzy z  pudełkiem zagadek przechadzali się po klasach, zaskakując młodszych uczniów ciekawymi łamigłówkami i słodkimi nagrodami za sprytne rozwiązania. Na szkolnym korytarzu dla starszych klas przygotowano różnorodne zadania logiczne, łamigłówki oraz wykreślanki. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności rozwiązywania trudniejszych zagadek. Każde poprawne wykonanie zadania nagradzano słodkimi upominkami, co dodatkowo zachęcało do udziału w zabawie.

Nie zabrakło również wsparcia ze strony nauczycieli matematyki, którzy przeprowadzili specjalne lekcje z zadaniami logicznymi.

Warto podkreślić, że Dzień Logicznego Myślenia to nie tylko okazja do zabawy
i konkursów, ale również moment refleksji nad znaczeniem logicznego myślenia w codziennym życiu. Poprzez różnorodne aktywności i wydarzenia społeczność szkolna może doświadczyć, jak ważne jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia nie tylko w kontekście nauki matematyki, ale także w życiu codziennym.

Dzień Logicznego Myślenia w naszej szkole nie tylko dostarczył nam mnóstwa wrażeń, ale także umożliwił integrację uczniów z różnych klas. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w rozwijanie zdolności logicznego myślenia wśród naszej szkolnej społeczności.

Organizatorki: p. Kamila Figura-Bat, p. Katarzyna Śliwiak

BRAK KOMENTARZY