KONCERT NOWOROCZNY 2024

0
1240

18 stycznia w Szkole Podstawowej nr 9 w Sanoku odbył się Koncert Noworoczny połączony z Dniem Otwartym. Pierwszy Koncert Noworoczny w naszej szkole miał miejsce w roku 2012. Jest to zatem uroczystość, która ma już w naszej placówce swoją piękną tradycję. Swoje artystyczne umiejętności prezentują od lat uczniowie szkoły, absolwenci i zaproszeni goście.

Na początku koncertu głos zabrał Pan Dyrektor Damian Wojtowicz, który serdecznie powitał zaproszonych gości: Panią Jowitę Nazarkiewicz – Wiceburmistrz Miasta Sanoka, Panią Naczelnik Wydziału Oświaty Irenę Penar, Pana radnego Grzegorza Kozaka, Pana radnego Ryszarda Karaczkowskiego, rodziców, uczniów oraz dzieci, które odwiedziły naszą szkołę wraz z opiekunami. Pan Dyrektor życzył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Koncert Noworoczny 2024 wypełniony był występami rozśpiewanych dziewczyn, wielokrotnie uświetniających nasze akademie oraz reprezentujących szkołę w licznych konkursach piosenki, w których niejednokrotnie zdobywają laury. Usłyszeliśmy: Zosię Surowiak, Natalię Kurdyłę, Maję Fejdasz, Kamilę Roman, Maję Maślak, Patrycję Dąbrowską, Karolinę Jastrzębską, Anię Karaś, Weronikę Zakielasz, Milenę Markuc, Claudię Turzańską, Julię Golańską i Kaję Kubik.

Klasa 2b wprowadziła nas w świąteczny nastrój piosenką „Bosy pastuszek”, a klasa 4c przygotowała piosenkę „Zima”.

Mogliśmy także nacieszyć ucho grą na różnych instrumentach. Ania Warchoł wykonała na gitarze utwór „Snowman”, Liliana Roman na skrzypcach zagrała ludową melodię „Pojedziemy na łów”, Antoni Pacławski wykonał utwór „Feliz Navidad”; z akompaniamentem na klawiszach towarzyszył mu kolega z klasy Karol Stojowski. Własną kompozycję z akompaniamentem ukulele zaprezentowała Kamila Roman z kl. 7a. Natalka Kurdyła zagrała na skrzypcach nastrojową Serenadę Franciszka Schuberta. Radek Rydosz wykonał na keyboardzie „Galop” z operetki „Orfeusz w piekle”.

Nieodłączną częścią koncertu są także występy taneczne. Na naszej scenie wystąpiły Mażoretki z Zarszyna prowadzone przez Katarzynę i Pawła Kuligów.

W pięknych strojach krakowskich wspaniale zatańczyła klasa 3a, która zaprezentowała ponadto drugi taniec – tym razem kowbojski. Również klasa 2b przeniosła nas w świat westernu i zatańczyła taniec kowbojski. Z kolei z taneczną zumbą wystąpiła klasa 1a, a klasa 1b z tańcem „Footloose”. „Gąsienice” to taniec, który wykonała klasa 2a. Grupa artystyczno – taneczna prowadzona przez p. Katarzynę Kuliga zatańczyła do utworu „Jingle Bells Rock”. Klasa 3b zatańczyła bardzo rytmiczny „Taniec pałeczkami”. Obrazek taneczno – muzyczny zaprezentowały uczennice klasy 5a – Sonia Poznar i Vanessa Gagatko.

Zachwyt wzbudziły występy utalentowanych gimnastyczek – dwóch utytułowanych sportsmenek, mistrzyń w swojej dziedzinie, sióstr: Izy Bednarz z klasy 5a i Konstancji Iwańczyk, absolwentki naszej szkoły.

Po piosence finałowej głos zabrała Pani Wiceburmistrz, która podziękowała za zaproszenie i pogratulowała pięknego widowiska, w czasie którego dzieci i młodzież mogli zaprezentować tak różnorodne talenty.

Warto także dodać, że na przyszłych pierwszoklasistów w tym dniu czekało wiele atrakcji, m.in. Magiczny Dywan, pokazy w Laboratorium Przyszłości, gra w szachy, fotobudki, zwierzątka z baloników i wiele, wiele innych.

Była to również okazja do wsparcia dzielnej dziewczynki, Martynki Posadzkiej zmagającej się z ciężką chorobą. Przygotowany kącik ze słodkościami „Kiermasz Słodkości” cieszył się dużą popularnością. Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele, Uczniowie! Serdecznie dziękujemy za okazane serce i hojne wolne datki, które przekazane zostaną na leczenie Martynki.

Koncert Noworoczny połączony z Dniem Otwartym okazał się wielkim sukcesem, za co serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie i przebieg. Opiekunem artystycznym uroczystości był p. Adam Kuliga, prowadzącą – Maja Maślak z klasy 8a, zaś organizacją Dnia Otwartego zajęła się p. Katarzyna Adamkiewicz wraz z zespołem oraz nauczycielami SP9.

Już teraz zapraszamy na kolejny koncert, a rodziców przyszłych pierwszoklasistów zachęcamy do zapisów w naszej szkole.

Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć film z koncertu – cz. I

BRAK KOMENTARZY