NARODOWE CZYTANIE pod patronatem Pary Prezydenckiej

0
188

Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby młodzi czytelnicy docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.  W tym roku 9 września odbyła się XII edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali
„Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

     Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które w naszej szkole miało miejsce w dniu 8 i 11 września. Uczniowie wysłuchali tekstu listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji. W pierwszym dniu wydarzenia wzięły w nim udział klasy starsze, od 4 do 8, natomiast w drugim dniu uczestniczyli w nim uczniowie edukacji wczesnoszkolnej.

Za przygotowanie akcji odpowiedzialne były panie: Magdalena Wójcik oraz Ewa Błażejewska. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli z nami w tym wydarzeniu.

BRAK KOMENTARZY