Wiosenny Dzień Samorządności, czyli władza w rękach uczniów

0
250

21 marca w naszej szkole było bardzo wesoło i kolorowo. Uczniowie, nauczyciele, jak i inni pracownicy szkoły mogli zabawić się w kreatora mody i przyjść do szkoły w niespotykanej, szalonej, kolorowej i wyjątkowej kreacji. Jak się okazało, wszyscy stanęli na wysokości zadania i wykazali się niezwykłą pomysłowością.

Pierwszy dzień wiosny to także Dzień Samorządności w naszej szkole.
Pan Dyrektor Damian Wojtowicz podczas apelu uroczyście przekazał władzę Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Marlenie Małek, składając na jej ręce symboliczny klucz. Od tej pory aż do końca lekcji w tym wyjątkowym dniu władzę w szkole pełnili uczniowie. Wybrane osoby wcielały się w role nauczycieli i prowadziły zajęcia dla swoich kolegów i koleżanek. Okazało się, że doskonale przygotowali się do tego zadania.

W sali gimnastycznej odbył się Wiosenny Turniej Klas, podczas którego, uczniowie klas 3a, 3b i 3c przy gromkim aplauzie uczniów z pozostałych klas wykazywali się wiedzą matematyczną, przyrodniczą, historyczną oraz sprawnością fizyczną, zwinnością i kreatywnością. W tym dniu uczniowie wychodzili również na spacery, oglądali ciekawe filmy,  a podczas przerw mieli okazję spotkać na szkolnych korytarzach Panią Wiosnę, w którą wcieliła się uczennica klasy 8a Monika Zubel.
Pani Wiosna, przechadzając się wśród uczniów, zadawała napotkanym osobom wiosenne zagadki i częstowała cukierkami.

Na zakończenie uczniowie zwrócili klucz i budynek szkoły w stanie nienaruszonym, udowadniając, iż potrafią odpowiedzialnie rządzić placówką.

 

BRAK KOMENTARZY