Awans unihokeistów

0
119

W ostatni wtorek (15.11.2022r.) reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Miejskich Igrzyskach Dzieci w Unihokeju, które tradycyjnie odbywały się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku.

Swoje zmagania chłopcy rozpoczęli od fazy grupowej, gdzie zmierzyli się z niekwestionowanym faworytem zawodów, ekipą z SP1 oraz dzielnie walczącą drużyną z SP6. O ile pierwszy mecz nie okazał się niespodzianką i ulegliśmy gospodarzowi 0:5, to w drugim udało się pokonać „szóstkę” i awansować z drugiego miejsca do fazy finałowej, gdzie czekały na nas drużyny SP4 i SP3.

Niestety,  w tym roku  zawodnicy zza miedzy (SP4) okazali się zbyt mocni i zwyciężyli z naszą drużyną w stosunku 4:1. Mecz stał na wysokim poziomie, a chłopcy wylewali siódme poty. Brak koncentracji w końcówce meczu sprawił, że przeciwnikowi udało się przejąć kontrolę nad spotkaniem.

Decydującym o awansie meczem było stracie z „trójką”. Tylko wygrana zapewniała awans do rozgrywek na szczeblu powiatowym. Nasi uczniowie pokazali silny charakter, rzucając wszystko na jedną szalę. Mocna defensywa, niekiedy ratujący nas z opałów Wiktor Wituszyński (5a), który strzegł naszej bramki niczym twierdzy oraz bramka Jakuba Wójcika (6a), zadecydowały o tym, że to my mogliśmy w tym dniu cieszyć się z III miejsca i awansu do rozgrywek powiatowych, które odbędą się już w przyszły piątek. Skład naszej reprezentacji: Adam Dżoń (6a),Kuba Wójcik (6a), Alan Głód (6a), Gabriel Kafara (5a), Kuba Ruchlewicz (6a), Jan Piłat (6a), Wiktor Wituszyński (5a), Dominik Wodziński (5a).

Końcowe wyniki:
I miejsce – SP1
II miejsce – SP4
III miejsce – SP9
IV miejsce – SP3

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom oraz życzymy równie dobrego występu w kolejnym etapie .

BRAK KOMENTARZY