Powiatowe Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce

0
222

23.09.2022 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w pierwszych zawodach lekkoatletycznych w tym roku szkolnym. Na stadionie „Wierchy” odbyły się  Indywidualne Powiatowe Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce.

Reprezentację szkoły stanowiła dobrze już wszystkim znana ekipa dziewcząt z klasy 5a:

Emilia Chudzik -60 m
Kaja Łuczka- sok w dal
Patrycja Śliwka- 60 m
Maria Warchałowska- 60 m
Maja Wilk60 m

Grupę uzupełnili chłopcy, również z klasy 5a:

Kamil Wiśniewski- 60 m
Jakub Niemczyk- rzut piłeczką palantową

Choć nie brakowało w tym dniu rekordów indywidualnych, to konkurencja okazała się zbyt mocna. Najbliżej podium znalazła się Maja Wilk (5. miejsce) i Kaja Łuczka (7. miejsce). Dziewczynom zabrakło kilku centymetrów i setnych sekundy, by stanąć w tym dniu na „pudle” i awansować do finału wojewódzkiego.

Doskonały debiut zaliczył Kamil Wiśniewski, który po raz pierwszy miał okazję reprezentować naszą szkołę w zawodach sportowych, wcześniej uniemożliwiała mu to choroba. Kamil zakończył rywalizację na 5. miejscu! Gratulujemy i cieszymy się, że jesteś z nami!

Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali się z dobrej strony, wykazali się ogromną wolą walki i hartem ducha. W tym roku czeka ich ciężka przeprawa, gdyż głównie przyjdzie im mierzyć się z nieco starszymi koleżankami i kolegami. Wiemy na pewno, że nie zwieszą głów i jeszcze nie raz mocno zaznaczą swoją obecność w sportowym środowisku szkolnym!

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko mocno zaciskać kciuki, a dziś pogratulować kolejnych rekordów życiowych i zdobytych doświadczeń 😊

BRAK KOMENTARZY