Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie- Stalowa Wola

0
153

W ostatni wtorek 13.09.2022 r. dość liczna reprezentacja naszej szkoły wraz z opiekunem, panem Maciejem Mermerem, wyruszyła na zawody współorganizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki pt. „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”.

Celem tejże rywalizacji jest wyłonienie najlepszych młodych lekkoatletów z całego województwa oraz popularyzacja pięknej dyscypliny, nazywanej królową sportów.

Reprezentacja naszej szkoły liczyła sześć osób: Kaja Łuczka (5a), Patrycja Śliwka (5a), Maria Warchałowska (5a), Anna Warchoł (5a), Maja Wilk (5a) oraz Gabriel Bury (4b). Na początku ich zadaniem było wybranie jednej z konkurencji biegowych oraz jednej technicznej. Suma punktów uzyskanych podczas startu decydowała o awansie.

Najlepszy z naszej ekipy okazał się Gabriel Bury, który w dwuboju uzyskał 75 pkt. i uplasował się na 5. miejscu. Gabryś na co dzień jest zawodnikiem klubu „Komunalni Sanok”. Wśród dziewcząt najlepsza była Patrycja Śliwka, która zajęła 14. miejsce, niedaleko za nią uplasowała się Maja Wilk (18. miejsce), następnie kolejno Ania Warchoł (24. miejsce), Maria Warchałowska (34. miejsce) oraz Kaja Łuczka (42. miejsce). Należy nadmienić, że wszystkich chłopców startujących w zawodach było 164, natomiast dziewcząt 188.

Automatyczną kwalifikację do wielkiego finału otrzymują zawodnicy/zawodniczki zajmujące miejsca 1-15 w punktacji dwuboju. Dodatkowo WZLA ma prawo zgłosić z limitu wojewódzkiego 3 dziewczynki i 3 chłopców. Reprezentacja województwa na zawody finałowe liczy łącznie 36 zawodników.

Z regulaminu zawodów wynika więc, że na wielkie święto lekkiej atletyki do Warszawy wybierze się na pewno Gabriel Bury oraz Patrycja Śliwka. Z kolei Maja może uzyskać prawo startu z limitu wojewódzkiego.

Osiągnięcia naszych uczniów napawają nas wielką dumą. To nieprawdopodobne, że w naszej szkole mamy tak niezwykłych i utalentowanych uczniów, którym serdecznie gratulujemy i bardzo mocno zaciskamy kciuki za ich występ podczas wielkiego finału w Warszawie!

BRAK KOMENTARZY