Wizyta Świętego Mikołaja

0
591

Święty Mikołaj znany jest wszystkim dzieciom. Te grzeczne, w dniu św. Mikołaja, dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi, co ma ich przestrzec przed dalszym niewłaściwym zachowaniem.

Na szczęście, w naszej szkole wszyscy zasłużyli na prezenty, co potwierdził przybyły do nas  6 grudnia św. Mikołaj. Ten niecodzienny gość z ogromnym,  wypchanym po brzegi workiem z prezentami oraz koszem ze słodkościami, zjawił się w progach szkoły tuż przed pierwszą lekcją.

Na ten dzień czekali wszyscy, jednak najwięcej emocji i radości wizyta św. Mikołaja wzbudziła w najmłodszych uczniach. W podziękowaniu za otrzymane prezenty śpiewali piosenki, a niektórzy z wdzięcznością ofiarowywali własnoręcznie wykonane upominki. Była to również niezwykła okazja do rozmowy oraz  zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze św. Mikołajem. Warto zaznaczyć, że nasz wyjątkowy gość docenił starania nie tylko uczniów naszej szkoły, ale również obdarował dobrym słowem i słodkimi upominkami Dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły.

Ponadto, jak co roku, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dzień 6 grudnia jest „Dniem Czapki Mikołaja”. Uczniowie, którzy w tym dniu przyszli do szkoły przebrani za aniołki, renifery, elfy lub po prostu z czapką św. Mikołaja, otrzymali dodatkowy prezent z okazji mikołajek w postaci „dnia bez pytania”, co wzbudziło zadowolenie szczególnie u starszych uczniów naszej szkoły.

Św. Mikołaj opuszczając mury naszej szkoły, podziękował za serdeczne przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

Drogi św. Mikołaju, dziękujemy z całego serca za wizytę i poświęcony nam czas. Dzięki temu spotkaniu jeszcze bardziej czujemy atmosferę zbliżających się świat Bożego Narodzenia.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

BRAK KOMENTARZY