I Międzyszkolny Konkurs pt. „ Na Magicznym Dywanie”

139

5 marca w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs pt. „ Na Magicznym Dywanie” dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Nasze zaproszenie przyjęli reprezentanci: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 6, SP nr 7 oraz SP nr 8, natomiast uczniowie z naszej szkoły pełnili rolę gospodarzy.

 Magiczny Dywan to interaktywna pomoc dydaktyczna służąca do ćwiczeń, gier
i zabaw ruchowych. Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy „wirtualny, magiczny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Uczestnicy konkursu mieli okazję potrenować motorykę dużą, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a także współpracę z koleżankami i kolegami. Poza nauką znalazło się sporo miejsca na zabawę i dobry humor.

Rywalizacja była zacięta, ale ostatecznie jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8

II miejsce – Szkoła Podstawowa na 6

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz paniom wychowawczyniom za przybycie i wspólnie miło spędzony czas.
Konkurs  przygotowały i poprowadziły: p. E.Błażejewska i p. P.Cybuch.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDobrze zaPROJEKTowana Szkoła
Następny artykułDzień Kobiet w SP9